WCIS results 6/26?

rsk1139

Veteran
I haven't seen the June 26th results from Wyoming County International Speedway. Nobody has posted the results.
 

DPackman_PR

Champion
Official Results 6/26/21:

SST Modifieds (30 laps) –

1. Alan Bookmiller #40 (Started 6th), 2. Ryan Nugent #42 (3rd), 3. Jeff Pringle #96p (1st), 4. Bill Mislin #99 (2nd), 5. Daniel Majchrzak #14 (7th), 6. Toad Bradshaw #00 (10th), 7. Dean Kroll #1 (9th), 8. Bill Kosachook, Sr. #19 (13th), 9. John Barber #01 (4th), 10. Tony Pettinelli #2ny (8th), 11. Neal Dietz, Jr. #84 (5th), 12. Nathan Michielsen #68 (14th), 13. Sean Keyes #33 (11th), 14. John Bookmiller #40x (12th)
Heat Race Winners – Jeff Pringle, Neal Dietz, Jr.

Hard Charger Award – Alan Bookmiller #40/Bill Kosachook #19 ($25 Bonus/Each +5 positions) courtesy of the Packman Family)
Hard Luck Award – Neal Dietz, Jr. #84 ($50 Bonus -6 positions courtesy of the Packman Family)

Super Stocks (25 laps) –
1. Daniel Majchrzak #11 (Started 7th), 2. Justin Myers #02 (13th), 3. Jim Loffredo #6 (8th), 4. Frank Kline #33 (4th), 5. Chris Handley #94x (12th), 6. Russ Bulger, Jr. #32jr (1st), 7. Mike Piccirilli #88 (3rd), 8. Rob Miszcak #1 (5th), 9. Joe Horvatits #4 (6th), 10. Chris Jurek #7 (14th), 11. Travis Delude #15 (9th), 12. Russ Bulger, Sr. #32 (2nd), 13. Tyler Day #01 (11th), 14. Clayton Evans #34 (10th)
Heat Race Winners – Daniel Majchrzak, Joe Horvatits

Granpda Dog 4 Cylinder Pro (20 laps) –
1. Corey Copeland #A-1 (Started 8th), 2. David Heimes #8 (2nd), 3. Russ Bulger, Sr. #00 (5th), 4. Tommy Hughes #24 (6th), 5. Jody Krieb #1 (13th), 6. Nathan Bryant #49 (1st), 7. Nick Galusha #20 (14th), 8. Matt Hurlburt #14m (12th), 9. Kenny Hejna #8v (17th), 10. Mike Bradshaw #02 (3rd), 11. Evan Reardon #87 (10th), 12. Andy Lewis, Jr. #P-1 (9th), 13. Andrew Danielewicz #49a (16th), 14. Kevin Kocher #3k (11th), 15. Russ Bulger, Jr. #55 (4th), 16. David Brunka #28 (15th), 17. Bob Palmer #99 (7th)
Did Not Start – Jon Klamut #7
Heat Race Winners – David Heimes, Russ Bulger, Jr.

6 Cylinders (15 laps) –
1. Dana Fogle #21 (Started 2nd), 2. Frank Parsons, Jr. #14jr (1st), 3. Robert Cassidy #16 (3rd), 4. John Parthemer #95 (4th), 5. Eddie Parsons #3 (7th), 6. Thomas Torpey #95x (8th), 7. Matt Moreau #38 (6th), 8. Phil Rodriguez #81 (5th)
Heat Race Winner – Robert Cassidy

Grandpa Dog 4 Cylinder Stock/Junior (15 laps) –
1. Justin Vallone #8v (Started 5th), 2. Bryson Smith #02jr (3rd - Junior Feature Winner), 3. John Byrd #11 (6th), 4. Colton Ingerick #2jr (2nd), 5. Ryan Lent #35 (12th), 6. Mason Offhaus #5ny (10th), 7. Jeana Dietz #84jr (7th), 8. Andrew Cook #52jr (4th), 9. Eric Black #76 (1st), 10. Justin Sass #2 (9th), 11. Rich Fraser #32j (11th), 12. Megan Schoelles #19 (8th)
Heat Race Winners – Bryson Smith, Justin Vallone
 

Top